Strona głównaZdrowieJaka suplementacja na niedobory jodu?

Jaka suplementacja na niedobory jodu?

Jeśli czytasz ten artykuł to najprawdopodobniej interesuje się zagadnienie jakim jest niedobór jodu w organizmie. Jod jest bardzo potrzebny do prawidłowego działania układu nerwowego, krwionośnego oraz mięśniowego. W niniejszym artykule przyjrzymy się jakie są objawy niedoboru jodu oraz jak wygląda suplementacja.

Brak jodu w organizmie

Odpowiednie stężenie jodu zapewnia witalność oraz odpowiednią pracę układu nerwowego, krwionośnego oraz mięśniowego. Ponadto, jod reguluje wzrost i dojrzewanie komórek, gdyż odpowiada za hormony wpływające na funkcjonowanie komórek.

Niestety, niedobór jodu może powodować liczne schorzenia. Dzieci w stanach niedoboru jodu mają problem z koncentracją. Poza tym, szacuje się, że u dzieci może wystąpić spowolnienie wzrostu. U dorosłych jod ma wpływ na funkcje rozrodcze (zarówno u mężczyzn jak i u kobiet). Ponadto, jod to element mający duży wpływ na tarczycę, dlatego jego niedobór może skutkować powstaniem wola tarczycy, ma także wpływ na ogólną niewydolność tarczycy.

Jakie objawy mogą wskazywać na problemy z właściwym poziomem jodu? Przede wszystkim są to objawy odnoszące się to zwiększonego zmęczenia: spowolnione ruchy, senność, apatia, znużenie. Do tego należy doliczyć przyśpieszone tętno i drżenie kończyn. Widocznym objawem są łamliwe i suche włosy oraz kruche paznokcie. W razie zauważenia niepokojących objawów, oczywiście należy zgłosić się do lekarza. Szybka diagnoza i wdrożenie działań niwelujących przykre dolegliwości może pomóc w uniknięciu rozwoju ewentualnych chorób.

Suplementacja jodu

Jod to pierwiastek, który w naturalny sposób możemy dostarczyć podczas posiłków. Występuje w pokarmie oraz w wodzie. Gdy mówimy o suplementacji warto zainteresować się jodem do picia, gdyż w tej formie wykazuje wyjątkowo dużą przyswajalność. Co ważne, jod do picia jest rozwiązaniem w pełni bezpiecznym dla wątroby.

Suplementy tego typu są dostępne w aptekach oraz dobrych sklepach z suplementami np. w punktach, w których są dostępne produkty konopne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne