Strona głównaZdrowieJak wzmocnić włosy?

Jak wzmocnić włosy?

Czujesz, że Twoje włosy straciły blask? Są matowe i się łamią? A może tracą objętość? Drogerie pełne są kosmetyków, które mają pomóc nam z tymi problemami. Nie zawsze jednak jest to takie proste, często testujemy wiele produktów i nadal nie jesteśmy zadowoleni z efektów. Co z tym można zrobić?

Badanie przyczyn  

Jeśli problemy z włosami zaczęły się niedawno, warto spojrzeć na swój tryb życia. Może ostatnio żyjemy w stresie, nie jadamy regularnie? Do tego używamy lakierów do włosów i innych kosmetyków utrwalających? A może coś dzieje się w naszej gospodarce hormonalnej? Przyczyn osłabienia włosów może być bardzo dużo. Warto spojrzeć na siebie całościowo, holistycznie. Jeśli oprócz wypadających włosów widzimy inne objawy, należy udać się do lekarza. Zrobić badania, sprawdzić stan hormonów. Jeśli z medycznego punktu widzenia wszystko jest w porządku, przyczyną problemów z włosami może być tryb życia.

Jeśli mamy dużo stresu, odżywiamy się nieregularnie, to jest duża szansa, że nasze wypadanie włosów wynika z braku mikroelementów i witamin. Przyczyną może także być osłabienie spowodowane zabiegami na przykład farbowaniem, czy częstym prostowaniem. Nadużywanie kosmetyków do stylizacji także obciąża włosy i powoduje, że mogą matowieć i się łamać.

Szybka pomoc dla naszych kosmyków

W takim razie co na wypadanie włosów? Jeśli problemy zdrowotne zostały wykluczone to na początek — właściwa pielęgnacja włosów. Warto zrezygnować z kosmetyków obciążających włosy. Warto też zadbać o prawidłową, zróżnicowaną dietę bogatą w witaminy i mikroelementy. Można się także wesprzeć suplementacją, wtedy mamy pewność, że wspieramy włosy od zewnątrz i od wewnątrz. Dla włosów ważna jest witaminą A, witaminy z grupy B, które chronią przed uszkodzeniami. A także witamina C wspierająca produkcję kolagenu potrzebnego do wzrostu włosa i witamina E na poprawę ich ogólnej kondycji. Co ciekawe, niektóre tego typu suplementy można przyjmować w wygodny sposób w formie proszku rozcieńczanego w wodzie. Niezależnie od tego w jaki sposób zadbamy o włosy na poprawę trzeba czekać cierpliwie, włosy potrzebują czasu do regeneracji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne