Strona głównaStomatologiaCzego oczekujemy od gabinetu dentystycznego?

Czego oczekujemy od gabinetu dentystycznego?

Równe uzębienie brzmi jak synonim człowieka sukcesu. Białe i zdrowe zęby są naszą wizytówką. Jesteśmy coraz bardziej świadomi znaczenia naszego wyglądu fizycznego w kontaktach międzyludzkich. Dbamy o własne zęby. Nasze pociechy uczymy, jak dbać o to, żeby były zdrowe. Rzadko jednak odpowiadamy sobie na pytanie czego oczekujemy od gabinetu dentystycznego? Naszym zdaniem przede wszystkim oczekujemy leczenia bez bólu i przyjaznej atmosfery. Poza tym, istotne jest to, żeby gabinet oferował kompleksowe usługi. Nie można zapomnieć o jakości wykonywanych usług, ale to właśnie kwestie związane z podejściem do pacjenta wychodzą na pierwszy plan.

Leczenie bez bólu i stresu

Minęły czasy, kiedy gabinet dentystyczny kojarzył się z bólem i strachem. Dzisiaj tak samo ważna jak jakość usług jest atmosfera panująca w gabinecie. Dobry specjalista (np. stomatolog Będzin) powinien umiejętnie zadbać o to, żeby pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo. Brak bólu to konieczność, szczególnie przy leczeniu uzębienia dzieci. To przecież bardzo ważne, żeby od najmłodszych lat wprowadzać właściwe leczenie zachowawcze i jednocześnie przyzwyczajać dziecko do regularnego odwiedzania gabinetu dentystycznego. Oczywiście również wśród dorosłych duże znaczenie ma to w jaki sposób stomatolog opiekuje się pacjentem.

Cenione są gabinety, które oferują kompleksowe usługi

Dzisiejsza stomatologia to termin bardzo szeroki. Możemy skutecznie leczyć, korygować i uzupełniać nasze uzębienie. Dobry gabinet (np. stomatolog Będzinpowinien być miejscem, w którym można wykonać coś więcej niż zaplombowanie przysłowiowej niewielkiej próchnicy. Dlatego ceniona jest kompleksowość usług. Przykładowe usługi to między innymi:

  • Diagnostyka – tomografia komputerowa, zdjęcia rentgenowskie, cefalometria i pantomogram;
  • Stomatologia zachowawcza, w tym stomatologia dziecięca;
  • Profilaktyka – usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, lakowanie;
  • Ortodoncja – leczenie wad zgryzu;
  • Endoncja – leczenie kanałowe pod mikroskopem;
  • Chirurgia – ekstrakcje zębów mlecznych i stałych (w tym zatrzymanych), resekcje wierzchołków i korzeni zębowych;
  • Implantologia – uzupełnienie ubytków uzębienia poprzez wszczepienie tzw. implantu zębowego;
  • Protetyka – protezy zębowe, mosty i korony;
  • Periodentologia – leczenie chorób jamy ustnej.

Podsumowując, to właśnie wspomniana kompleksowość usług oraz atmosfera panująca w gabinecie są tymi czynnikami na jakich zależy pacjentom. Jakość wykonywanych usług jest bardzo ważna, ale nie da się ukryć, że podejście do pacjenta ma niebagatelne znaczenie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne