Strona głównaUncategorizedPiękny uśmiech na co dzień

Piękny uśmiech na co dzień

Powszechnie wiadomo, że uśmiech jest najlepszym makijażem i ponadczasową ozdobą. Warto jednak zadbać o to, by prócz względów estetycznych, nasze zęby były silne, zdrowe i regularnie kontrolowane pod okiem fachowca. Łatwo powiedzieć, prawda? Rzeczywistość wygląda zgoła inaczej…

Codzienna pielęgnacja

Nie da się ukryć – żyjemy w biegu i nie zawsze mamy czas i przestrzeń, by myć zęby po każdym posiłku. Zwróćmy jednak uwagę na to, czego używamy do mycia zębów i jamy ustnej – rynek oferuje asortyment równie szeroki, co nasze uśmiechy po zastosowaniu past dobrej jakości. Na tym nie warto oszczędzać – czytajmy składy i starajmy się wybierać produkty, które realnie wpłyną na nasze zdrowie.

Prócz obowiązkowej higieny jamy ustnej minimum dwa razy dziennie, warto zaopatrzyć się w nici dentystyczne, gumy do żucia (bez cukru!) i płyn do płukania jamy ustnej. Te swoiste “gadżety do zębów” sprawiają, że w kilka chwil możemy się odświeżyć stosunkowo niewielkim kosztem.

W poszukiwaniu specjalisty

Niestety, pierwszą myślą jaka towarzyszy nam podczas planowania wizyty u dentysty jest jej… koszt. Nie od dziś wiemy, że każda usługa medyczna ma swój cennik, który nierzadko sprawia, że odkładamy swoje zdrowie na później. Pamiętajmy, że nasze samopoczucie powinno być rzeczą nadrzędną, a – wbrew pozorom – spotkanie ze stomatologiem nie musi spędzać nam snu z powiek. Wiele klinik wdrożyło system ratalny i atrakcyjne programy rabatowe. Warto przeanalizować zakres ich działalności i kompleksowość proponowanych rozwiązań. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na leczenie kanałowe, czy lekarz orzeknie dodatkową współpracę z ortodontą lub dietetykiem – nasz komfort powinien być priorytetowy.

Rynek stomatologiczny w Polsce jest mocno zróżnicowany, jednak wcale nie oznacza to, że musimy krążyć po kraju w poszukiwaniu naprawdę dobrego fachowca. Profesjonalistów z zakresu choćby implantów w Warszawie znajdziemy mnóstwo – możemy nawet pokusić się o swoistą rejonizację i znaleźć wymarzonego dentystę na UrsynowieUśmiech, proszę!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne