Strona głównaZdrowieJak biotyna działa na włosy?

Jak biotyna działa na włosy?

Wypadające, matowe, osłabione włosy. Czy znacie ten problem? Wszystkiemu winny jest brak odpowiednich witamin i minerałów w naszym organizmie. Najlepszym składnikiem, po który warto sięgnąć, kiedy pogorszy się stan włosów, jest biotyna. Biotyna to inna nazywa witaminy B7, która występuje powszechnie w żywności. Najwięcej witaminy B7 znajdziemy w wątrobie wołowej, soi, pomidorach oraz drożdżach piwnych.

BIOTYNA A KONDYCJA WŁOSÓW

Zanim rozpoczniemy suplementację biotyną, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co daje biotyna? Biotyna bardzo korzystnie wpływa na stan włosów i paznokci. Nie bez powodu nazywa się biotynę “witaminą piękna”. Biotyna zawiera w sobie cząsteczki siarki, które są niezbędne do prawidłowej syntezy keratyny. Z kolei keratyna ma bardzo duży wpływ na zdrowy wygląd włosów. Dlatego suplementacja biotyną bardzo pozytywnie wpływa na ich ogólną kondycję oraz prezencję. Jeśli chcemy cieszyć się zdrowymi i pełnymi blasku włosami, musimy zadbać o utrzymanie wysokiego poziomu tej witaminy w organizmie. Niestety biotyna należy do witamin z grupy B, które są rozpuszczalne w wodzie, a to oznacza, że bardzo szybko jest usuwana z organizmu. Z pożywienia wchłaniana jest niewielka jej ilość, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest suplementacja.

Jakie efekty daje biotyna?

  • pobudza wzrost włosów
  • wzmacnia płytkę paznokcia
  • likwiduje łojotok

JAKIE SĄ WŁAŚCIWOŚCI BIOTYNY?

Wiele cennych właściwości biotyny, pomaga nie tylko utrzymać piękny wygląd włosów i paznokci, ale także na dobrą kondycję całego organizmu.

Biotyna wspomaga:

  • prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego
  • metabolizm makroskładników odżywczych
  • utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych
  • utrzymanie dobrego metabolizmu energetycznego
  • dobry stan błon śluzowych

Niedobór biotyny może powodować przedwczesne siwienie, wypadanie włosów, stałe zmęczenie i znużenie, huśtawki nastrojów, pogorszone samopoczucie oraz bóle mięśni. Jest to rzadkie zjawisko, ale widząc u siebie te objawy, warto na początek uzupełnić braki biotyny.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne