Implanty stomatologiczne – estetyka i zdrowie

0
383

Każdy z nas marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu, jednak czasem nawet odpowiednia higiena nie wystarcza do osiągnięcia zamierzonego efektu. Często borykamy się z chorobami jamy ustnej, a także wadami zgryzu, które mogą prowadzić do utraty uzębienia – implanty stomatologiczne stanowią w tym przypadku idealne rozwiązanie.

Implanty stomatologiczne – kiedy warto inwestować?

Niektóre zęby są w tak słabym stanie, że podlegają usunięciu i z tego powodu pojawiają się ubytki w uzębieniu. Przerwy między przednimi zębami wyglądają bardzo niekorzystnie i negatywnie wpływają na naszą samoocenę. Na implanty stomatologiczne warto zdecydować się wtedy, kiedy podczas mówienia lub uśmiechania się, ubytki są widoczne.

Warto mieć na uwadze fakt, że zbyt mała ilość zębów może powodować zmiany w wyglądzie zewnętrznym policzków i ust, co negatywnie oddziałuje na estetykę całej twarzy. Co więcej, duża ilość ubytków przekłada się na problemy trawienne, więc czasami wstawienie implanta jest wręcz obowiązkowe.

Implanty stomatologiczne – czy zabieg jest bolesny?

Wiele osób obawia się każdej wizyty u dentysty, ponieważ okropnie boją się bólu związanego z leczeniem zębów. Zabieg wstawiania implantów wygląda nieco inaczej, ponieważ zawsze stosuje się miejscowe znieczulenie, dzięki czemu pacjent niemalże nie odczuwa bólu. Sama procedura zaaplikowania implanta nie jest zbyt długa, czas jej ulega wydłużeniu, gdy np. trzeba przygotować specjalne miejsce w kości.

Ile kosztują implanty stomatologiczne?

Nie każdy od razu decyduje się na wstawienie implantu, ponieważ zabieg ten jest dość kosztowny. Są one wykonywane z wysokiej jakości materiałów i mają spełniać funkcję “normalnych” zębów, więc cena faktycznie nie jest mała. Zazwyczaj mamy do wyboru implanty cyrkonowe oraz tytanowe, ale obydwa te materiały mają wysoką cenę. Co więcej, implanty stomatologiczne muszą przejść szereg testów, aby były całkowicie bezpieczne dla zdrowia pacjenta.

Na ile wystarczą implanty stomatologiczne?

Jest to z pewnością jedno z najczęściej zadawanych pytań w gabinecie stomatologicznym. Implanty w teorii mają spełniać swoją funkcję do końca naszego życia, jednak to od nas zależy, czy tyle wytrzymają. O implanty stomatologiczne, tak samo, jak o naturalne zęby należy dbać – nieodpowiednia higiena jamy ustnej wpływa na pogorszenie się wyglądu oraz trwałości implanta.

Czy każdy może zdecydować się na implanty stomatologiczne?

W większości przypadków nie ma większych przeciwwskazań do wstawienia implantu, jednak pojawiają się pewne problemy, gdy dana osoba jest bardzo młoda. Do wstawienia implantu potrzebna jest całkowicie rozwinięta kość, a u dzieci proces wzrostu kości trwa dość długo. Co więcej, osoby borykające się ze schorzeniami, takimi jak AIDS, cukrzyca lub osteoporoza, czy też uzależnione od narkotyków, alkoholu lub papierosów nie zawsze będą mogły uzyskać implanty stomatologiczne.

Dlaczego implanty stomatologiczne to znakomite rozwiązanie na ubytki zębowe?

Na początku warto wspomnieć, że implanty niemalże nie odbiegają wyglądem od reszty zębów. Są bardzo estetyczne, poprawiają wygląd uśmiechu, a także pozytywnie wpływają na estetykę reszty twarzy. Większość osób nie odczuwa żadnego dyskomfortu przez implanty, a jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać, wówczas posłużą nam do końca życia.

Podsumowując, implanty stomatologiczne spełniają nie tylko funkcję estetyczną, ale również prozdrowotną. Jak wiadomo, na zdrowiu nie należy oszczędzać, więc z pewnością warto zdecydować się na implanty, jeśli wymaga tego nasz stan uzębienia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.