Co to jest medycyna alternatywna?

0
693

Co to jest medycyna alternatywna? Jest to termin używany do opisania różnych form medycyny innych niż konwencjonalne metody. Medycyna alternatywna obejmuje szeroką gamę praktyk medycznych, w tym pozaeuropejskie (niezachodnie) praktyki medyczne i obejmie niektóre nowe podejścia do medycyny. Istnieje również termin zwany medycyną komplementarną. Jest to połączenie medycyny konwencjonalnej w połączeniu z medycyną alternatywną.

Wraz z rosnącymi badaniami i nowymi odkryciami w medycynie powszechny jest wzrost zachodnich narodów medycyny alternatywnej. We wschodniej części świata, a mianowicie na Wschodzie, niektóre formy medycyny alternatywnej były praktykowane przez wiele stuleci. Część tego trendu na Zachodzie może być spowodowana wzrostem edukacji medycznej wśród ludzi i zwiększoną liczbą podróży do różnych regionów. Dostępna jest teraz większa literatura na ten temat oraz towarzystwa medyczne specjalizujące się w różnych formach medycyny alternatywnej.

Niektóre z najczęstszych form medycyny alternatywnej to:

Akupunktura
Homeopatia
Medycyna naturopatyczna
Osteopatia

Akupunktura: jest to starożytna sztuka, która wywodzi się z Orientu. Polega na manipulowaniu i wprowadzaniu igieł w specjalne miejsca na ciele. Uważa się, że przywraca zdrowie i zapewnia dobre samopoczucie. Istnieje kilka form akupunktury, które są nauczane na całym świecie. Jest to jedna z najbardziej znanych form medycyny alternatywnej.

Homeopatia: jest formą leku, który próbuje stymulować układ odpornościowy organizmu w celu promowania gojenia. Praktyka homeopatii stara się przywrócić całe ciało do homeostazy lub równowagi.

Medycyna naturopatyczna: Jest to praktyka, która ma na celu stymulowanie własnego układu gojenia organizmu. Ten system wykorzystuje wiele form medycyny alternatywnej. Może być również określany jako terapia naturalna i może obejmować suplementy diety, ćwiczenia i różne pokarmy.

Osteopatia: pierwotnie była formą medycyny alternatywnej opartej na manipulowaniu stawami. Nadal stosuje się go w przewlekłym bólu pleców. Jest często stosowany z innymi formami medycyny.

Podczas leczenia chorób i poważnych chorób ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Wielu lekarzy popiera jakiś rodzaj medycyny alternatywnej w połączeniu z medycyną konwencjonalną, szczególnie jeśli medycyna konwencjonalna nie okazuje się bardzo skuteczna w przypadku stanu przewlekłego. Pomimo braku wiarygodności podanej przez MD, niektóre leki alternatywne mogą zadziwiająco dobrze działać. Wszystko będzie zależeć od twojej konkretnej choroby i funkcji twojego organizmu, czy medycyna alternatywna będzie dla ciebie skuteczna.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.