Strona głównaUncategorizedZanim zasiądziesz do stołu...

Zanim zasiądziesz do stołu…

Chcesz utrzymać swój organizm w jak najlepszej formie przez kolejne dekady? Masz problemy z nadwagą i myślisz o zrzuceniu zbędnych kilogramów? Spróbuj witarianizmu! Nie jest zwykłą dietą polecaną przez celebrytów w mediach społecznościowych. To styl życia polegający na funkcjonowaniu w harmonii z naturą i całym światem. Witarianie nie spożywają mięsa, darzą szacunkiem zwierzęta. Jedzą wyłącznie surowe warzywa i owoce. Dietę uzupełniają nasionami, pestkami i tłoczonymi na zimno olejami.

Dlaczego warto przejść na witarianizm? Obróbka termiczna jest bardzo niekorzystna dla spożywanych przez nas potraw z punktu widzenia wartości odżywczych. W wysokiej temperaturze giną enzymy i składniki mineralne, które są tak cenne w roślinach. Ścięte białko również nie jest wartościowe dla naszych organizmów. W powszechnej wiedzy na temat odżywiania niestety utrwaliło się wiele mitów, które przez pokolenia są nadal utrwalane. Siadając do stołu, nie zdajemy sobie często sprawy, jak ważne jest dla naszego zdrowia i długowieczności właściwe odżywianie.

Ewolucja ukształtowała człowieka przez wiele tysięcy lat. Nasze organizmy doskonale przyswajają witaminy zawarte w warzywach i owocach. Suplementy w tabletkach nie są w stanie w pełni uzupełnić ich braku. Wysoko przetworzona żywność – tak szeroko dostępna w sklepach – ma bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Warto postawić na naturalne bogactwo zawarte w owocach i warzywach. Jak postawić pierwsze kroki z witarianizmem? Porady, wskazówki i przepisy znajdą Państwo na stronie odmladzanienasurowo.com, gdzie swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem dzielą się Agnieszka Juncewicz i Mariusz Budrowski.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne