Strona głównaStomatologiaDentysta Kraków - jak wybrać stomatologa na długie lata

Dentysta Kraków – jak wybrać stomatologa na długie lata

Każdy z nas powinien regularnie dbać o swoje uzębienie, a w tej kwestii niezbędna jest pomoc stomatologa. Raczej nie trzeba nikogo przekonywać, że bardzo ważna jest wysoka jakość opieki dentystycznej. Jak zatem wybrać dentystę? Poniżej przedstawiamy kilka uniwersalnych wskazówek. 

Recepcja

Jakość opieki dentystycznej kojarzy się przede wszystkim z wiedzą i doświadczeniem lekarza. Jednak tak naprawdę na nasze wrażenia związane z danym gabinetem dentystycznym wpływają również inne wydawałoby się poboczne czynniki. Za pierwsze wrażenie zazwyczaj odpowiada kontakt telefoniczny oraz zorganizowanie i uprzejmość na recepcji. Pozytywnie nastawieni, uśmiechnięci i kompetentni pracownicy to symbol profesjonalizmu oraz sposób na zapewnienie komfortu pacjentowi. Obsługa na recepcji powinna zadbać o to żeby pacjent czuł się otoczony opieką już od pierwszego kontaktu z gabinetem dentystycznym. Ważne jest wybranie takiego gabinetu, z którym da się umówić w dogodnym terminie. Jeśli jakikolwiek wolny termin wypada za kilka miesięcy, to raczej nie jest to dobry prognostyk na przyszłość. Powinieneś mieć możliwość spokojnego umówienia dogodnego dla Ciebie terminu.

Dobry kontakt ze stomatologiem

Stomatolog powinien być osobą, która otoczy Cię opieką. Nie powinieneś odczuwać strachu przed wizytą u dentysty. Musisz mieć wrażenie, że lekarz dokładnie opisuje plan leczenia i dostępne możliwości. Wizyta powinna się rozpocząć od wywiadu lekarskiego. Powinieneś czuć że stomatolog jest zainteresowany Twoim zdrowiem i dopełnia wszelkich starań by wykonać swoją pracę z należytą starannością. Wiedza i doświadczenie są oczywiście najważniejsze, ale kwestie typowo interpersonalne również nie powinny być zaniedbywane.

Nowoczesny gabinet stomatologiczny

Współczesna stomatologia stale się rozwija w związku z czym jak najbardziej powinieneś zwrócić uwagę na to czy wybrany przez Ciebie gabinet dentystyczny dysponuje nowoczesnym sprzętem (np. dentysta Kraków). Poza sprzętem i kwalifikacjami podstawą jest higiena. Wydaje się, że jest to dosyć oczywiste jednak nawet na tak podstawową kwestie warto zwrócić uwagę i upewnić się że zachowywane są najwyższe standardy. Między innymi stomatolog powinien zakładać jednorazowe rękawiczki, urządzenia powinny być zdezynfekowane natomiast jednorazowe przyrządy powinny być wyciągane z hermetycznego opakowania.

Podsumowując, zdecydowanie rekomendujemy ze spokojem i bez pośpiechu wybrać odpowiedni gabinet stomatologiczny, gdyż praktyka pokazuje że pacjenci nie lubią zbyt często zmieniać dentysty. Lepiej zrobić to raz i porządnie, tak żeby mieć pewność że jest się pod dobrą opieką przez lata.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne