Strona głównaMedycynaCo to jest lipomastia?

Co to jest lipomastia?

Lipomastia jest przerostem tkanki tłuszczowej w okolicy męskich piersi.  Taki problem, głównie dotyczy mężczyzn zmagających się z nadwagą oraz tych, którzy szybko zrzucili sporą ilość kilogramów. W niniejszym artykule opisujemy nieco szerzej czym jest lipomastia, jak sobie z nią radzić oraz przedstawiamy czym różni się od ginekomastii.

Lipomastia

Przyczyną powstawiania lipomastii jest wspomniana nadwaga. Co prawda takowy problem może także wystąpić u osób szczupłych jednak najczęściej dotyczy on osób z nadwagą.

Warto odnotować, że ginekomastia to nie to samo co lipomastia. W jednym i drugim przypadku mówimy o powiększeniu męskich piersi. Jednak w przypadku lipomastii efekt ten powstaje na wskutek gromadzenia się tkanki tłuszczowej natomiast ginekomastia to schorzenie, które powstaje jako efekt zwiększenia ilości tkanki gruczołowej. Ginekomastia to schorzenie o podłożu hormonalnym. Niestety w przypadku lipomasti wymagane jest leczenie farmakologiczne (w niektórych przypadkach nawet chirurgiczne). W celu odróżnienia lipomastii od ginekomastii najlepiej udać się do lekarza i wykonać usg piersi.

Jak poradzić sobie z lipomastią?

Naturalnym sposobem na walkę z lipomastią jest sport oraz zbilansowana dieta. Niejednokrotnie jednak zmiana stylu życia i pozbycie się tłuszczu nie wystarcza. Kolejnym krokiem w walce z takim problemem może być medycyna estetyczna. Jednym z rozwiązań jest zabieg liposukcji. Jest to powszechnie stosowana metoda w celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Można zastosować między innymi liposukcje infradźwiękową, która wykorzystuje zjawisko ruchów nutacyjnych, które są dostarczane przez kaniulę wprowadzaną do tkanki. Fale akustyczne tego typu powodują separacje tłuszczu. Kolejną metodą jest WAL czyli zastosowaniu strumienia płynu pod ciśnieniem, który bez powodowania urazów wykonuje separacje tłuszczu. Ponadto, Coraz popularniejsza jest alternatywa w postaci liposukcji laserowej (LipoLife 3G).

O wyborze odpowiedniej metody powinien zadecydować lekarz podczas konsultacji z pacjentem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne